Struktur pelletfrei

  • Info
  • Składniki
  • Skład
Dobre to, co naturalne. Pasza o treściwej strukturze dla wszystkich, którzy szukają czegoś szczególnego dla swojego ulubieńca.

Struktur Musli-Pelletfrei to naturalna pasza pozbawiona granulatu, z wysoką zawartością płatków zbożowych i pozbawiona wszelkich sztucznych dodatków. Nie zawiera melasy, dodatków smakowych, dodatkowych witamin i minerałów. Nieprzetworzone włókna roślinne, suszone owoce i warzywa dotarczają celulozy i pektyn, które wpływają stymulująco na aktywność bakterii jelitowych. Zawiera optymalny stosunek białka do energii oraz wysoki poziom włókna. Pasza Struktur Musli-Pelletfrei może być stosowana u każdego konia na każdym poziomie wykonywanej pracy. Wysoki poziom włókna wspomaga żucie oraz produkcję śliny, poprawiając w ten sposób środowisko żołądkowo-jelitowe. Dzięki hydrotermicznie rozszerzonym zbożom jelito cienkie nie jest obciążone
i składniki są z łatwością trawione. Zapewnia łatwo dostępną energię, bez zakłócania pracy delikatnej flory. Lepsza strawność i dostawa energii w stosunku do małej objętości paszy ułatwia pracę żołądka, nie obciążając go. Ponieważ nie zawiera żadnych dodatków witaminowych jest idealna jako pasza uzupełniająca dla koni wolnego wybiegu.


68,0 g/kg białko og. strawne
12,6 MJ/kg energia strawna

Porada żywieniowa:

Porada żywieniowa
Przy lekkiej i średniej pracy 100-500g Musli na 100 kg masy ciała dziennie. Przy karmieniu zalecamy dodatkowe stosowanie suplementów mineralnych.


Możliwe zmiany.
jęczmień (płatkowany) 38,0 %
kukurydza płatkowana 31,1 %
lucerna suszona ( siano) 9,1 %
chleb świętojański kruszony 4,5 %
siano łąkowe 4,5 %
olej osetowy 3,2 %
kukurydza (ekspandowana) 3,0 %
groch (płatkowany) 2,3 %
kukurydza ( śruta ) 2,1 %
marchew (suszona) 1,8 %
czerwona boćwina ( suszona) 0,4 %
białko surowe 10,0 %
tłuszcz surowy 5,60 %
włókno surowe 7,50 %
popiół surowy 2,70 %
wapń 0,20 %
fosfor 0,30 %
magnez 0,15 %
sód 0,04 %