EMH Heu Cubes

  • Info
  • Składniki
  • Skład
Kostki Siana Eggersmann z EMH, zrobione z czystego suszonego słońcem, długo osadzonego na gruncie siana, są doskonałym zamiennikiem dla siana, zwłaszcza u starszych koni albo tych, które mogą mieć problemy z zębami.

Dodatkowo Kostki Siana są idealne, by zmieszać z nimi lekarstwa albo koncentraty mineralne. Uprawa i przetwarzanie surowca dla naszych Kostek Siana jest ściśle kontrolowane. Dzięki kupowaniu tylko z zakontraktowanych gospodarstw rolnych, możemy gwarantować delikatne zbieranie zboża i przetwarzanie go jak również optymalną jakość trawy. W wyniku regularnej kontroli ziemi, za pomocą pobieranych próbek, pola są systematycznie nawożone i kultywowane z myślą o szczególnych potrzebach koni. Dlatego zioła i inne specyficzne rośliny nie są likwidowane przez nadmierne nawożenie, a raczej są specjalnie zachęcane do wzrostu. Aby wspomóc trawienie włókien i poprawić zdolność do wchłaniania substancji odżywczych, włókna w Hay Cubes zostały wzbogacone o Eggersmann MicroHerbs (EMH). W przypadku regularnego karmienia, możesz oczekiwać poprawę w ogólnej kondycji twojego konia i lepszą witalność. Dodatkowo EMH przedłuża okres przechowywania Hay Cubes. By pomóc w ratowaniu naszej planety i chronić nasze zasoby paliwa kopalnego, trawa na Hay Cubes nie jest sztucznie wysuszona. Dla neutralnego wysuszania używamy tylko światła i ciepła słońca. Dzięki ich szorstkiej strukturze, Hay Cubes wchłania dużo więcej wody niż standardowe siano i osiąga około czterech razy większą objętość, kiedy jest namoczone nadal utrzymuje lekką konsystencję.

78 g/kg białko og. strawne
8,1 MJ/kg energia strawna

Porada żywieniowa:

1 kg EMH Hay Cubes zastępuje 1 kg siana. Dzięki wysokiej zdolności do absorpcji, jest całkowicie niezbędne by EMH Hay Cubes były moczone. Objętość siana na karmienie musi zostać zamoczona w pięciokrotnej objętości wody. Mocz siano przez 15 minut. Nawet po zamoczeniu, dyski siana mogą łatwo zostać rozkruszone rękami.

Możliwe zmiany.
siano łąkowe 99,4 %
Zfermentowany ekstrakt (EMH) 0,6 
białko surowe 8,30 %
włókno surowe 32,5 %